Transferimet e reja e këndellin Barcelonën, “shkatërron” Atl. Madridin

18:17 | 6 Shkurt 2022
KRG

Tashmë ka përfunduar ndeshja, Barcelona-Atletico Madrid.

Golin e parë të ndeshjes e shënuar mysafirët, ku autor i golit ishte Yannick Carraso.

Ndërsa Jordi Alba gjeti golin e barazimit në minutën e 10-të të ndeshjes.

Golin e epërsisë për katalunasit e shënoi Gavi në minutën e 21-të, ndërsa golin e tretë, Ronald Aurajo.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 3-1.

Lexo edhe:

Barcelona “shkatërron” Atl. Madridin, përfundon pjesa e parë

Në pjesën e dytë, Atletico Madrid ishte më e vendosur për të barazuar rezultatin por për fat të keq nuk arriti.

Ndërsa legjendari i skuadrës së Barcelonës, Dani Alves, shënojë golin e katër në minutën e 49-të për katalunasit duke e bërë rezultatin 4-1.

Për më shumë shikoni golin: Video

Madrilenët  ngushtuan epërsinë katalunasëve në minutën e 58-të me golin e ish lojtarit të Barcelonës, Luis Suarez.

Në minutën e 70-të, Barcelona kishte mbetur  me dhjetë lojtarë në fushë, pasiqë braziliani Alves ishte ndëshkuar me karton të kuq, ku me ndihmën e sistemit VAR, gjyqtari vendosi ta ndëshkoj atë përshkak të një ndërhyrje të ashpër.

Ndeshja ka përfunduar me rezultat 4-2.

Pas kësaj ndeshje Barcelona gjendet në pozitën e katërt, ku deri më tani kanë arritur t’i grumbullojnë 38-të pikë.